Katalogas. Tinklapių katalogas. Svetainių katalogas. Lietuviškų tinklapių bei nuorodų katalogas Link Bin.

 
 

Lietuviška muzika

Lietuviai jau nuo liaudies laikų garsėja puikia lietuviška muzika ir prasmingais lietuviškos muzikos dainų tekstais. Tuo metinėje muzikoje lietuviai rašydami dainų tekstus atiduodavo visą save. Lietuviškoje muzikoje lietuviai išliedavo visas savo emocijas, jie apdainuodavo visus prasmingus įvykius nutikusius jų gyvenime ir visa tai puikiai atsispindėdavo jų dainose. Dauguma tuometinės lietuviškos muzikos būvo liūdnos tematikos, bet jokiu būdu negalima teikti, kad lietuviai buvo nelaimingi žmonės ir neturėjo humoro jaumo. Linksmos muzikos jie yra sukūrę taip pat labai daug.

Tuometinė Lietuva be savo darbštumo dar buvo žinoma ir kaip dainorių šalis. Lietuvišką muziką jie dainuodavo visada, kai dirbdavo, gamindavo valgyti, liūdėdavo, linksmindavosi, švesdavo šventes. Buvo sakoma, kad lietuviška muzika palengvina visus darbus ir pakelia nuotaiką. Ją klausydavosi ne tik lietuviai ir mūsų broliukai latviai bei kaimynai estai, tai tik parodo, kad lietuviška muzika buvo tikrai gera ir sulaukė didelio užseniečių pripažinimo. Užseniečiai lietuvišką muziką pamėgo dėl jos malonių ausiai garsų ir labai užvedančio ritmo. Lietuviška muzika galėjo sulaukti ir dar didesnio užsienio šalių pripažinimo, bet keliam tam užkirto tai, kad užseniečiai nesuprasdavo dainose vartojamų žodžių ir jie galėjo tenkintis tik pulti šokti verčiančiu ritmu. Taigi, kaip matote lietuvių muzika buvo garsi ne tik dėl prasmingų dainų ir puikaus jaunų lietuvaičių mergelių vokalo, bet ir dėl puikaus dainų skambesio. Tačiau visas pasaulis judėjo į priekį, neatsiliko ir muzika. Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje pradėjo keistis muzikos stilius. Atsirado naujų elektronikos prietaisų pagyvinančių dainų skambesį ir pagerinančių ir taip puiku garsių Lietuvos atlikėjų vokalą.

Metai po metų lietuviška muzika vis keitėsi ir keitėsi, iš tradicinių liaudies dainų, kurias atlikdavo grupė dainininkų muziką perėjo į naująją muzikos sferą, kuri vadinosi modernioji muzika. Moderniąją lietuvišką muziką dažniausiai jau atlikdavo nebe didelė grupė dainininkų (chorai), bet solistai ar lietuviškos muzikos grupės sudarytos iš dvięjų ar trijų žmonių. Šiandien Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje vyrauja labai daug skirtingų muzikos stilių todėl kiekvienas žmogus turi labai didelį pasirinkimą kokią lietuvišką muziką klausyti.

   


Palikti Atsiliepimą

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 
 
 
 
 

© Copyright 2012. Tinklapių, svetainių bei nuorodų katalogas. - 5.0e - | sitemap/struktura

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas